Május 11. a Közlekedési Kultúra Napja, ebből az alkalomból egész héten át a közlekedés kerül fókuszba a balatonfüredi rendőrségnél is. Ennek részeként számos helyen, általános- és középiskolákban, idős klubokban tartanak szemléletformáló, felvilágosító előadásokat. A legfontosabb szabályokat ismertetik legyen szó autós, gyalogos, kerékpáros közlekedésről, vagy tömegközlekedési eszközökről. A rendőrség megelőzési előadója szerint, egymás iránti tisztelettel, toleranciával és a többi közlekedőre való odafigyeléssel sok baleset megelőzhető.