Fülemüle sétát szervezett a Nók a Balatonért Egyesület a Madarak és fák napja alkalmából. Az egyesület arácsi csoportja ezúttal is Balogh László erdőmérnök-tanárt, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park korábbi igazgatóját kérte fel túravezetőnek. A résztvevőket a séta végén szalonnasütés várta a Koloska-forrásnál, majd a koraesti órákban lámpásokkal indultak vissza az erdei úton.